kasza jaglana z pieczarkami i warzywami

Współcześnie koncentrujemy się na tym, co spożywamy – wybieramy towary coraz mądrzej, kierując się zdrowiem i dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie oraz naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej także szuka się wymienników w kuchni. Sól oraz tłuszcz pozostaje w pełni odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka i jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Wielokrotnie zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem czy też kaszą. Mają one identycznie dużo artykułów odżywczych, niemniej jednak organizm po prostu znosi je o wiele lepiej. Imponującym przykładem godziwego towary jest kasza jaglana, jaka niegdyś gościła na stołach bardzo często a dzisiaj niestety została zapomniana.

kasza jaglana ze sliwkami

Na szczęście coraz więcej ludzi lubi jej uroki i decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Dlaczego? Czym ona różni się od sztampowej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest nadzwyczaj łatwa – kasza jaglana to zupełnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to podkreśla, bo są to bardzo delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Trzeba traktować ją nieco inaczej aniżeli tradycyjną, znaną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu ale jest tego warte, albowiem wrażenia smakowe są faktycznie fajne. Z jakiej przyczyny jednak powinniśmy zainteresować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma niezwykle dużo należytych dla człowieka właściwości, jakich nie ma żaden inny produkt bądź trudno jest je znaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest nadzwyczaj należytym źródłem nadzwyczaj wielu witamin z grupy B, lecz nie wyłącznie, dostarcza bowiem też witaminy z grupy E, jakie nadzwyczaj poprawiają pamięć i koncentrację a również wiele wspaniałych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo czy potas. Prócz tego kasza jaglana to jest niezwykle bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje i w głównej mierze neutralizuje tak nazywane wolne rodniki, dla nas dosyć niebezpieczne. Jakie właściwości jeszcze sobą reprezentuje? To oszałamiający sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niesłychanie odżywcza oraz w głównej mierze lekkostrawna, właśnie dlatego nadaje się dla chorych oraz naturalnie dla dzieci, którym wbrew pozorom trafny przyrządzona powinna nadzwyczaj smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik sporadycznie spotykany w następstwie tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry oraz zapobiega odwapnianiu kości.